Star Trek Galaxy
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Star Trek Galaxy

Star Trek témájú FRPG.
 
KezdőlapLegutóbbi képekKeresésRegisztrációBelépés

 

 Gépház (Hajtómű)

Go down 
4 posters
SzerzőÜzenet
Adminisztrátor
Admin
Adminisztrátor


Hozzászólások száma : 314
Join date : 2009. Oct. 26.
Tartózkodási hely : USS Atlantika

Gépház (Hajtómű) Empty
TémanyitásTárgy: Gépház (Hajtómű)   Gépház (Hajtómű) I_icon_minitimeHétf. Dec. 28, 2009 9:57 pm

A hajó szíve. Itt helyezkedik el a görbületi reaktor is.

Gépház (Hajtómű) 3486n8z
Vissza az elejére Go down
https://startrekelvk.hungarianforum.net
Mesélő
Újonc
Újonc
Mesélő


Hozzászólások száma : 31
Join date : 2009. Dec. 16.

Gépház (Hajtómű) Empty
TémanyitásTárgy: Re: Gépház (Hajtómű)   Gépház (Hajtómű) I_icon_minitimeKedd Dec. 29, 2009 2:59 pm

Mesélői post Moklor Hadnagy számára:

Mikor beléptél a gépházba egy körülbelül 180 cm magas ember lépett oda hozzád.
- Uram. Robertson alhadnagy vagyok, az Őn ideiglenes helyettese. - mutatkozott be a tiszt.
Mikor beljebb léptél jó néhányan utánad fordultak, és elcsíptél egy két olyan megjegyzést, hogy: "Ez aztán a méret." vagy "Hűha nem hittem volna, hogy ekkora egy Klingon."
A parancsnak megfelelően megkezdhetted az egyes szintű diagnosztikát. Amint elindítottad kiadta, hogy körülbelül negyed óra múlva fejeződik be a rendszerek átnézése. De alig pár másodperc múlva egy hibaüzenet jelent meg, amely szerint a görbületi hajtómű csak 7-es fokozatra képes annak ellenére, hogy 9.99 lenne a maximum sebessége. Ekkor Robertson megszólalt:
- Ez furcsa. Alig egy órája futtattam egy hármas diagnosztikát és semmi baj nem volt. - méltatlankodott.
Vissza az elejére Go down
Moklor
Újonc
Újonc
Moklor


Hozzászólások száma : 14
Join date : 2009. Dec. 16.

Gépház (Hajtómű) Empty
TémanyitásTárgy: Re: Gépház (Hajtómű)   Gépház (Hajtómű) I_icon_minitimeCsüt. Dec. 31, 2009 1:34 pm

//EP: Konferencia Terem\\
A gépházba érve, egy emberi szemmel átlagos, de Klingon szemmel kicsiny emberke lépett hozzám.
- Értettem hadnagy.
- Komputer! Hajtóművön egyes színtű diagnosztikát indíts! – adom ki a hang parancsot.
- [Várható befejezés: 15perc] – válaszol a gép hang.
Még el se indul a diagnosztika, amikor a komputerhang újra megszólal.
- [A hajtómű teljesítménye csak 70%-os.] – jön a kellemetlen bejelentés. A kis emberke rögtön magyarázkodásba kezd.
- Azonnal fejezze be hadnagy! Tudhatná, hogy egy hármas színtű diagnosztika felületes. Igaz, ezt annak is jeleznie kellett volna.
- Komputer! Hiba oka? – teszem fel a kérdést.
- Hadnagy, fogjon egy csapatot, és nézze át az energia hálózatot a C7 és C52 között. –adom ki a parancsot s az antianyag keverék arányát kezdem ellenőrizni, majd egy a közelben sürgölődő zászlós felé fordulok.
- Zászlós! Ellenőrizze a az antianyag injektorokat.
- Zászlós! – fordulok egy másik felé. – Ellenőrizze a plazma kiömlőket.
~Hátha eldugult valamelyik~ gondolom, majd a komjelvényemhez érek.
- Kapitány. Itt Moklor. A hajtómű csak 70%os teljesítményre képes jelen pillanatban. – jelentek a hajó főparancsnokának.
Vissza az elejére Go down
Hanry Adam Miller
Újonc
Újonc
Hanry Adam Miller


Hozzászólások száma : 37
Join date : 2009. Dec. 13.

Gépház (Hajtómű) Empty
TémanyitásTárgy: Re: Gépház (Hajtómű)   Gépház (Hajtómű) I_icon_minitimeSzomb. Jan. 02, 2010 3:48 pm

Alig, hogy elmondtad a jelentésed, jött a válasz Miller kapitánytól:
- Tegyenek meg mindent, Hadnagy! Legalább kilences görbület legyen. - hallhattad az utasításokat.
Vissza az elejére Go down
Mesélő
Újonc
Újonc
Mesélő


Hozzászólások száma : 31
Join date : 2009. Dec. 16.

Gépház (Hajtómű) Empty
TémanyitásTárgy: Re: Gépház (Hajtómű)   Gépház (Hajtómű) I_icon_minitimeSzomb. Jan. 02, 2010 4:05 pm

A Hadnagynak kiadott parancsod után egy öt főből álló csapat indult el ellenőrizni az általad kijelölt területet. A hiba okára való rákérdezésed után a komputer csak ennyit mondott.
- [Több hiba is van. Első az antianyag injektorok közül egy hibás. A hibás darab meghatározása lehetetlen. Második az a C54-es energia rács meghibásodott. Nem találok más hiba lehetőséget.] - fejezte be a komputer.
A két Zászlós akiket kijelöltél a rendszerek ellenőrzésére azonnal munkához láttak. A plazma kiömlőket ellenőrző tiszt pár perc múlva jelentette, hogy nem talált semmi. Viszont az antianyag injektorokkal foglalkozó zászlós még 10 perc múlva sem tért vissza.

Ekkor hirtelen az egyik monitoron megjelent egy jelentés miszerint a hajó térváltó hajtóművei 75%-ra (7.49-es fokozat) lettek képesek. Alig két perccel az üzenet megjövése után az antianyag injektoros zászlós visszatért.
- Uram, az antianyag injektorok közül az egyik nem illeszkedett rendesen. Helyre raktam és a többit is ellenőriztem. Az adatok szerint már van némi javulás a sebességi szintben. - jegyezte meg a tiszt.
Ekkor jött az üzenetet a helyettesedtől:
- Még nem találtunk semmit, Uram. Vannak, új fejlemények? - érdeklődött.
Vissza az elejére Go down
Moklor
Újonc
Újonc
Moklor


Hozzászólások száma : 14
Join date : 2009. Dec. 16.

Gépház (Hajtómű) Empty
TémanyitásTárgy: Re: Gépház (Hajtómű)   Gépház (Hajtómű) I_icon_minitimeSzomb. Jan. 02, 2010 5:56 pm

~Ezen a szemétdombon semmi se működik? Mit gondol a kapitány? Itt malmozok és Klingon operákat énekelek?~ gondoltam magamba.
- Szép munka zászlós. – mondtam az injektor problémát kiküszöbölő tisztnek. – Most menjen a plazma kiömlőkhöz, és jelentsen rádión, ha odaért. A társa még mindig ott piszmog. Elfogadhatatlan!
A parancs kiadása után nem sokkal, az energiarácsot ellenőrző csapat vezetője, a helyettesem jelentkezik be.
- A C54es rácspontot nézzék át. Ha komoly a hiba, kerüljék ki. A replikátorok energia ellátást vegyék le 50%al és a felszabadult tekercseket használják fel az áthidaláshoz. – és megszakítom a rádió kapcsolatot.
- Maga és maga. – mutatok két zászlósra. – Ellenőrizzék a görbületi tekercseket.
- Komputer! Az anyag – antianyag keveréket 1:2 arány helyett 1:3ra módosítanánk, mi történne? És ha a gondolák, energiaátvitelét növelnénk, egy visszacsatolással? Futasd le a megfelelő teszteket. – adom ki a komputernek az utasításokat, majd a főszámítógépen a deutérium mag beállításait kezdem ellenőrizni.
Vissza az elejére Go down
Mesélő
Újonc
Újonc
Mesélő


Hozzászólások száma : 31
Join date : 2009. Dec. 16.

Gépház (Hajtómű) Empty
TémanyitásTárgy: Re: Gépház (Hajtómű)   Gépház (Hajtómű) I_icon_minitimeKedd Jan. 05, 2010 8:51 pm

Mesélői poszt Moklor Hadnagy számára.

A két zászlós rögtön elindult ellenőrizni a görbületi tekercseket.
- Igen is, Uram. - mondta a helyettesed az új parancs értelmében.
A Komputer egy rövidnek mondható válaszal felelt a kérdésedre:
- Az anyag-antianyag keverék 1:2-ről 1:3-ra való nővelésével el lehet érni, hogy a hajtómű képes legyen a 9.99-es szintű görbületre. Ezen változtatás nélkül nem lehet csak 9.5-ős sebességet elérni. - hangzott el a válasz.

Ekkor a számítógép megint jelzett. A C54-es rácsot helyrehozták és a hajtómű képes lett a 9.5-ös sebességre. A Replikátorok energiáját viszont nem kellett változtatni.
- Moklor hadnagy. Kész vagyunk. Az itteni adatok alapján, majdnem megvan a maximális sebesség. - jelentett a helyettesed.
Vissza az elejére Go down
Moklor
Újonc
Újonc
Moklor


Hozzászólások száma : 14
Join date : 2009. Dec. 16.

Gépház (Hajtómű) Empty
TémanyitásTárgy: Re: Gépház (Hajtómű)   Gépház (Hajtómű) I_icon_minitimeSzer. Jan. 06, 2010 2:03 pm

~Úgy tűnik szép lassan minden rendeződik.~
- Szép munka emberek. – harsogom mély, erőteljes Klingon hangomon, majd a komjelvényemhez érek.
- Kapitány! Itt a gépház. Minden rendben. Maximális sebességre vagyunk készen. Módosítottam az antianyag arányt, és a hajó hajtóművei talán túl is szárnyalják a tervezet értékeket. Átadom a vezérlést a hídnak, és ott veszem át a szogálatot. Moklor vége.- és egy újabb érintéssel blokkolom az adatfolyamot.
- Robertson. Magáé a gépház. Én a hídról irányítom a fontosabb folyamatokat. Ha komoly zűr van jövök, addig folyamatos ellenőrzés és rádió kapcsolat. Megértett? – majd megfordulok, s döngő léptekkel elindulok a híd irányába.
Vissza az elejére Go down
Mesélő
Újonc
Újonc
Mesélő


Hozzászólások száma : 31
Join date : 2009. Dec. 16.

Gépház (Hajtómű) Empty
TémanyitásTárgy: Re: Gépház (Hajtómű)   Gépház (Hajtómű) I_icon_minitimePént. Jan. 08, 2010 8:52 pm

//Folytatás: U.S.S. Atlantika - Parancsnoki Híd//
Vissza az elejére Go down
Moklor
Újonc
Újonc
Moklor


Hozzászólások száma : 14
Join date : 2009. Dec. 16.

Gépház (Hajtómű) Empty
TémanyitásTárgy: Re: Gépház (Hajtómű)   Gépház (Hajtómű) I_icon_minitimeHétf. Feb. 08, 2010 2:48 pm

//Kapitány irodája\\
- Emberek, kössék át a béta energia rácsot, hogy elég energia jusson az álcázóba.
- Komputer. Kérek minden adatot az álcázó hatásfokáról. – adtam ki a tesztutasítást a gépnek.
~ Ha minden igaz, az álcázó most működni fog. Elegendő energiát kap, egy ekkora hajótest eltüntetésére.~ - gondoltam, és a kommunikációs jelvényemhez értem.
- Kapitány, itt Moklor. Ha megoldható ki kéne lépnünk görbületből, hogy letesztelhessük az álcázót. Ugyan még várom a végső teszt eredményét, de ha minden igaz, ennyi beállítás is elegendő, hogy elbújhassunk. Természetesen még nem tökéletes, de jó úton haladunk. Moklor vége. – mondtam a kapitánynak és vártam, hogy visszajelezzen.
Vissza az elejére Go down
Hanry Adam Miller
Újonc
Újonc
Hanry Adam Miller


Hozzászólások száma : 37
Join date : 2009. Dec. 13.

Gépház (Hajtómű) Empty
TémanyitásTárgy: Re: Gépház (Hajtómű)   Gépház (Hajtómű) I_icon_minitimeKedd Feb. 09, 2010 3:23 pm

Miller kapitány hamar válaszolt a jelentésedre.
- Ha megérkeztünk az idegen eszközhöz és letettük a felderítő csapatot, letesztelheti az álcázót. - hallottad a kapitány hangját.
Vissza az elejére Go down
Mesélő
Újonc
Újonc
Mesélő


Hozzászólások száma : 31
Join date : 2009. Dec. 16.

Gépház (Hajtómű) Empty
TémanyitásTárgy: Re: Gépház (Hajtómű)   Gépház (Hajtómű) I_icon_minitimePént. Feb. 12, 2010 6:16 pm

Mesélői poszt: Moklor Hadnagy számára.

Nem sokkal a kapitány válasza után a Gépház elsötétült. Csak néhány konzol volt aktív. A görbületi hajtómű is leállt. Mikor megnézted, mi van a hajóval, láthattad, hogy a létfenntartó rendszereken kívül semmi nem megy. És ha a Hidat próbáltad hívni az sem volt lehetséges.
Vissza az elejére Go down
Moklor
Újonc
Újonc
Moklor


Hozzászólások száma : 14
Join date : 2009. Dec. 16.

Gépház (Hajtómű) Empty
TémanyitásTárgy: Re: Gépház (Hajtómű)   Gépház (Hajtómű) I_icon_minitimeVas. Feb. 21, 2010 4:12 pm

- Korn ta keh ni dzsa. – bődültem el magam, amikor észleltem, hogy minden rendszer leállt. Csak egy két konzol volt aktív. Gyors a komjelvényemhez értem, de a pityegő hang után, semmi se történt.
- Mi a rosseb. Emberek. Indítsák újra a reaktor magot. Tartalék energiát be. Minden ember, aki itt van, nézze át az elsődleges áramköröket, miután átálltunk a másodlagosra. Villámgyors munkát kérek. – mondtam, és hatalmasat csaptam az egyik konzolt tartó acél állványzatra.
~Egy klingon hajón ilyen nem fordulna elő. Ócska föderációs szemétkupac. Egy baragh na. ~
Vissza az elejére Go down
Mesélő
Újonc
Újonc
Mesélő


Hozzászólások száma : 31
Join date : 2009. Dec. 16.

Gépház (Hajtómű) Empty
TémanyitásTárgy: Re: Gépház (Hajtómű)   Gépház (Hajtómű) I_icon_minitimeHétf. Feb. 22, 2010 9:44 pm

Mesélő poszt: Moklor Hadnagy számára.

Tíz perccel az energiaszint csökkenése után, még mindig nem változott a helyzet. Próbáltátok megoldani a problémát, de egy idő után rájöttetek, hogy az nem a hajó rendszereiben lépett fel.
Vissza az elejére Go down
Moklor
Újonc
Újonc
Moklor


Hozzászólások száma : 14
Join date : 2009. Dec. 16.

Gépház (Hajtómű) Empty
TémanyitásTárgy: Re: Gépház (Hajtómű)   Gépház (Hajtómű) I_icon_minitimeSzomb. Feb. 27, 2010 1:45 pm

(Jó lenne, normális Mesélői postokat kapni!)
- Jathar Dah! Reaktort újra indítani. Teljes leállás! - adtam ki a parancsot.
Vissza az elejére Go down
Mesélő
Újonc
Újonc
Mesélő


Hozzászólások száma : 31
Join date : 2009. Dec. 16.

Gépház (Hajtómű) Empty
TémanyitásTárgy: Re: Gépház (Hajtómű)   Gépház (Hajtómű) I_icon_minitimeSzomb. Feb. 27, 2010 9:23 pm

Mesélői poszt: Moklor Hadnagy számára.

Mikor elindítottátok a reaktort nem történt semmi, de pár perc múlva a gépek morogni kezdtek, majd a reaktor vényei kigyúltak és a gép elindult. Lassan a fények is kezdtek bekapcsolni, majd néhány konzol is aktiválódott. Hamarosan a többi rendszer is bekapcsolt, és ennek hála a teljes hajó újra aktív volt. A diagnosztikai programok semmi hibát nem jeleztek a hajót illetően. Az álcázó rendszer amit nem olyan rég kötöttél be, pedig szintén károsodás nélkül vészelte át az energia hiányát. Ekkor azonban hirtelen valami történt. Az álcázó aktivitást jelzett, majd a jelek szerint a hajó eltűnt a szabad szem és a legtöbb érzékelőrendszer elől.
Vissza az elejére Go down
Hanry Adam Miller
Újonc
Újonc
Hanry Adam Miller


Hozzászólások száma : 37
Join date : 2009. Dec. 13.

Gépház (Hajtómű) Empty
TémanyitásTárgy: Re: Gépház (Hajtómű)   Gépház (Hajtómű) I_icon_minitimeVas. Feb. 28, 2010 12:58 pm

Nem sokkal az újraindítás után meghallottad Miller Kapitány hangját.
- Gépház. Itt Miller. Jelentést kérek. - hangzott az utasítás.

Az álcázó aktiválódása után újabb üzenet érkezett a Hajó Parancsnokától.
- Moklor Hadnagy. Nem adtam engedélyt az álcázó beindítására. Mit csinálnak odalent? - érdeklődött a kapitány.
Vissza az elejére Go down
Mesélő
Újonc
Újonc
Mesélő


Hozzászólások száma : 31
Join date : 2009. Dec. 16.

Gépház (Hajtómű) Empty
TémanyitásTárgy: Re: Gépház (Hajtómű)   Gépház (Hajtómű) I_icon_minitimePént. Márc. 05, 2010 8:45 pm

//Moklor hadnagy: Mivel nem írtál a kiszabott határidőn belül, és nem jelezted, hogy nem tudsz íri, ezért két körből kimaradsz.//
Vissza az elejére Go down
Ajánlott tartalom





Gépház (Hajtómű) Empty
TémanyitásTárgy: Re: Gépház (Hajtómű)   Gépház (Hajtómű) I_icon_minitime

Vissza az elejére Go down
 
Gépház (Hajtómű)
Vissza az elejére 
1 / 1 oldal

Engedélyek ebben a fórumban:Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Star Trek Galaxy :: Föderációs hajók :: NCC-1702 C. U.S.S. Atlantika-
Ugrás: